מים חיים ומתקן להחייאת מים

מהם מים חיים?


מים חיים בהגדרה הכי פשוטה הם מים הזורמים בטבע - מים בתנועה. כלומר, המים הזורמים בטבע בנהרות, בנחלים, במפלים ובערוצים תת קרקעיים הינם מים חיים. עצם הזרימה והתנועה מטהרת את המים, ערבול של אוויר פנימה, המפגש עם האדמה, הסלעים, הצומח והחי, כל אלו ממלאים את המים בחיות – מחיים את המים, הופכים אותם למים חיים.

במקרים רבים המים בטבע כיום, למרות שהם מים חיים בהגדרתם, אינם שומרים עוד על איכותם כפי שהייתה לפני שנים ועשרות שנים עקב זיהום הסביבה על ידי האדם. לצד זאת, המים שאנו שותים, הם אף רחוקים עוד יותר מלהיות מים חיים במובן הטהור וזאת עקב השינוע שלהם, פעולות ניקוי כימי ותוספים מלכותיים שמוסיפים להם מסיבות שונות.

עם זאת, יש פתרונות להחייאת מים, שכן חוקי היסוד של המים מאפשרים "היטהרות עצמית". למשל, זרימה היא חוק בסיסי יסודי למים חיים ואין חובה שתתבצע בכוחות הטבע ללא התערבותנו, כלומר זרימה יכולה להיות גם אם המים מונעים בתוך מערך הובלה של צינורות, וגם אם למים הוכנסו כימיקאלים שונים.

טכנולוגיות להחייאת מים מפותחות בארץ ובעולם. כל שלל הטכנולוגיות הללו משיבות למים את התנועה והזרימה. מים חיים הם הקרובים ביותר למה שפעם היו המים בטבע. הם מאופיינים בטעם משופר, ריח ומראה, ניקיון רב יותר, מאפשרים צמיחה מוגברת של צמחים, וככלל בריאות טובה יותר.

החייאת מים מאפשרת לצמצם את השימוש במי מעיינות ולעבור לשימוש מושכל במי ברז חיים.

מתקן החייאת מים הוא שלב מקדים ו"הכרחי" לכל מערכת סינון וטיהור המים בבית.

כדי להשיג כיום בבית מי ברז ראויים לשתיה ובאיכות גבוהה כל מה שמתבקש הוא להתקין בנוסף למערכת טיהור המים הביתית הכוללת לרוב סנן פיזי ופילטר כימי ( שתפקידם לסלק מהמים את החלקיקים והכימיקלים המיותרים) גם מתקן החייאת מים. מתקן החייאת מים אינו מערכת סינון או טיהור פיזיים וכימים ואינו מחליף את פעולתם של אלו, אלא משלים את מלאכת הסינון והטיהור ומקנה למים יציבות בקטריאלית גבוהה לצד תכונות חיוביות נוספות.

השימוש במים חיים בבית, כדאי, תורם לסביבה ומאפשר לצמצם את התלות בבקבוקי/כדי מים ומאפשר


ליהנות מיתרונות רבים לשיפור איכות החיים בבית בכל הפעולות הדורשות מים כגון: בישול,כביסה,רחצה, ניקיון ועוד. בפועל כל המשתמשים במים חיים בבית מעידים כי המים טעימים יותר, חלקים, בעלי גוון מתקתק ונבלעים בקלות גם בהשוואה ל"מים מינראלים".